Makijaż bez wpadek

Makijaż bez wpadek

Umiejętnie wykonany makijaż dodaje kobiecie uroku, maskując niedoskonałości. Należy jednak stosować go umiejętnie i rozważnie, tak aby nie wywołał efektu odwrotnego. W przypadku podkreślania brwi należy być ostrożnym. Mają być one delikatnie i subtelnie wyregulowane kolorem, a nie tworzyć ciemne kreski. Należy używać kredek lub cieni do powiek z umiarem, dostosowując ich kolor do karnacji i koloru oprawy oczu. Również w przypadku warg należy postępować ostrożnie.

Obrys musi być dokładnie wykonany, tak aby nie był widoczny. Poza tym kredka musi być w kolorze identycznym z pomadką. Posklejane rzęsy z grudkami tuszu, to zapewne efekt mało estetyczny. To skutek nieumiejętnego stosowania tuszu. Szczoteczkę należy oczyszczać z nadmiaru kosmetyku, powinno się wystrzegać nakładania zbyt dużej ilości warstw kosmetyku, a rzęsy rozczesywać specjalnym grzebykiem. To tylko kilka porad, jak nie popełniać makijażowych wpadek.

Rozświetlanie twarzy

Rozświetlona skóra wygląda zdrowo i promieniuje blaskiem. Aby uzyskać taki efekt należy zadbać o kilka miejsc. Przede wszystkim jest to rozjaśnienie powierzchni pod oczami. Należy do tego użyć lekkiego korektora w płynie, tak aby efekt nie był zbyt sztuczny. Dodatkowo korektor można zastosować przy skrzydełkach nosa. Cała skóra też może być pięknie rozświetlona. Do tego celu przeznaczone są specjalne podkłady lub pudry, które zawierają cząsteczki pozwalające na obicie światła lub mieniące się drobinki. 

Niestety takich kosmetyków nie powinny stosować osoby o cerze e tłustej, ponieważ spotęguje to efekt błyszczenia się twarzy.

Aby również oczy były lśniące, można zastosować rozświetlacz w żelu lub perłowe cienie. Rozświetlacz powinien być nakładany w odpowiedni sposób. Powinien on tworzyć kształt trójkąta, gdzie wierzchołek znajduje się przy rzęsach w środkowej części powieki, a najdłuższy bok zajmuje 1/3 część powierzchni przy łuku brwiowym.