Modelowanie różem

Modelowanie różem

Róż to doskonały kosmetyk pozwalający na wykończenie makijażu. Dzięki niemu modelujemy rysy twarzy, a także nadajemy jej zdrowego wyglądu. Niestety nie wszystkie kobiety wiedzą jak go używać. W zależności od karnacji należy wybierać kosmetyki właśnie w odcieniach różowych lub brzoskwiniowych czy brązowych. Prasowany róż nakłada się pędzlem po aplikacji pudru sypkiego. W przypadku różu w kremie, nakłada się go na podkład. Oczywiście o modelowaniu różnych kształtów twarzy przy użyciu różu można by napisać wiele.

Warto pamiętać o podstawowych zasadach przy aplikacji tego kosmetyku. Optycznie, linie które tworzymy jako pionowe i skośne wydłużają, natomiast te prowadzone poziomo skracają. Dzięki takiej wiedzy, możemy na przykład wyszczuplić okrągłą twarz lub skrócić twarz bardzo szczupła i pociągłą.

Podstawowy - podkład

Podstawą do osiągnięcia sukcesu w wykonywaniu makijażu jest dobranie odpowiedniego podkładu. Dokładnie jest to puder, który posiada konsystencją kremu różnej gęstości. Stanowi on podstawowy kosmetyk koloryzujący, stosowany w przypadku tworzenia każdego rodzaju makijażu. Dobry podkład to taki, który nie tylko poprawia koloryt cery, ale również chroni ją przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i zawiera specjalne filtry. Ponadto musi się dobrze i łatwo rozprowadzać, nie pozostawiając nieestetycznych smug i efektu maski.

Podkład powinien wtapiać się w skórę. Różne rodzaje podkładów, posiadają również inne składniki, które pozwalają uzyskać różne efekty. Znajdziemy zarówno kosmetyki rozświetlające jak i matujące czy zawierające substancje antybakteryjne. Istotne jest jednak dobre dobranie kosmetyku do swoich potrzeb i cech skóry.