Makijaż na lato

Makijaż na lato

Makijaż powinien być dopasowany również do pory roku. Przed nadejściem lata powinno się wykonać rewizję kosmetyczki. Powinny z niej zniknąć kosmetyki ciężkie i bardzo intensywne. Na lato wybieramy lekkie podkłady, które skutecznie matują twarz, a dodatkowo nawilżają i posiadają składniki chroniące ją przed działaniem promieni słonecznych.  Jeżeli chcemy uzyskać efekt opalenizny czy muśnięcia słońcem, można spróbować kosmetyków brązujących, najczęściej występujących w postaci pudrów  w kulkach  lub prasowanych, mieszających różne odcienie.

Powinno się również wyeliminować konturówki i pomadki. Letnią porą lepiej sprawdzą się błyszczyki i balsamy oraz pomadki ochronne. Polecamy wybierać kolory naturalne, komponujące się z kolorytem ust lub zupełnie bezbarwne. Do rzęs można używać samej odżywki, ewentualnie odpowiedniego tuszu. Taki kosmetyk może być wodoodporny lub po prostu wystarczająco trwały na ciepłe i słoneczne dni. Nie należy zapominać również o pielęgnacji twarzy. Bardzo ważne jest jej nawilżanie z zastosowaniem odpowiedniego kremu, a podczas opalania stosowanie kosmetyków z filterm.


Makijaż pernamentny

Dzisiaj ciekawą alternatywa dla codziennego malowania się jest makijaż permanentny. Wykonuje się go  w różnych miejscach twarzy. Najczęściej służy do podkreślania oczu i ust, ale również z jego pomocą można  ukryć mankamenty cery, jak blizny czy przebarwienia. Makijaż permanentny to inaczej makijaż trwały, który pozostaje na skórze przez okres około czterech lat, ale po dwóch latach konieczne jest jego wzmocnienie. Zanim wybierzemy się na zabieg,  należy skorzystać z porad kosmetyczki i lekarza.

Wykonanie makijażu przypomina nieco tworzenie tatuażu. Poszczególne jego elementy wykonywane są z użyciem cieniutkiej igły. Nakłuwany jest tylko naskórek, a nie skóra właściwa. Najczęściej stosowane są specjalne barwniki ziołowe. Zabieg twa dosyć długo, a po nim przez jakiś czas mogą pozostawać malutkie strupki. Opuchlizna najczęściej schodzi już następnego dnia.