Zakres pracy hostessy

Zakres pracy hostessy

Hostessy to osoby pracujące w charakterze reklamowym, jako promotorki, przewodniczki zatrudniane względem wyeksponowania konkretnego produktu, usługi, jednym słowem mającej za zadanie pozyskanie nowych klientów. Hostessa to na tyle uniwersalna osoba, iż zakres jej pracy jest praktycznie nieograniczony. Wbrew pozorom nie zdając sobie sprawy ich obecność towarzyszy nam praktycznie w każdym sklepie, na każdym pokazie, na każdej wystawie, lub w ramach promocji czy akcjach reklamowych. Praca hostessy to także uświetnienie wszelkiego rodzaju uroczystości wręczania nagród, ale i promujące konkretna osobowość medialna, świata, rozrywki, sportu lub polityki. Widzimy je na banerach reklamowych wykorzystywanych w promowaniu nowych wyrobów marek, ale i  widzimy je w reklamach telewizyjnych, multimedialnych, czy innego rodzaju akcjach marketingowych.

Zupełnie innym zakresem pracy hostessy jest praca, jako modelka na pokazach mody, gdzie jest jego nieodzownym elementem. To właśnie dzięki nienagannej prezencji, profesjonalnemu stylowi poruszania się oraz obyciu z wybiegiem, hostessa, jako element kolekcji zaprezentuje ją w taki sposób by zachwyciła wszystkich oglądających pokaz. Hostessy to wreszcie osoby obsługujące przyjęcia, podające posiłki, napoje, drinki, będące w dosłownym tego słowa znaczeniu gospodarzami na odbywającej się imprezie. To właśnie dzięki nim goście powinni czuć się komfortowo psychicznie, bezstresowo i mieć poczucie opieki w razie zaistniałej tego typu potrzeby.

Jak widać hostessa to nie tylko utarta w naszym przekonaniu osoba stojąca między regałami w markecie i reklamująca, bądź też podająca wyroby do degustacji. Zakres pracy hostessy jest tak ogromny że nie sposób go całego wymienić.